Třešně

O lákavé chuti třešní a višní z vlastní zahrady

Co může být uspokojivějšího než ochutnat šťavnaté ovoce, které jsme si sami vypěstovali? Nic se nevyrovná chuťovému pocitu čerstvých třešní a višní, jejichž sladká nebo lehce nakyslá vůně se line vzd přečtěte si více »

tuji

Řízky tújí - cesta ke krásné a zdravé zahradě

Tuja se může vysazovat od května do září. Pokud chcete vytvořit zajímavou zahradu, jsou thuje ideálními rostlinami, protože jsou dlouhověké a nápadné. Typy thuyas Tuje lze zakoupit v mnoha různých d přečtěte si více »

jeřabiny

Strom jeřábu v zahradě

Korálová královna - jak se jeřábu často říká - je malý strom nebo keř s pravidelným habitem, světlou korunou a úzkými, ostře řezanými listy. Její charakteristické červené kulovité plody shromážděné v přečtěte si více »

 

Řízky tújí - cesta ke krásné a zdravé zahradě

Tuja se může vysazovat od května do září. Pokud chcete vytvořit zajímavou zahradu, jsou thuje ideálními rostlinami, protože jsou dlouhověké a nápadné.

Typy thuyas

Tuje lze zakoupit v mnoha různých druzích a barvách. Nejoblíbenější jsou tuja smaragd a tuja kmen. První z nich je zelený a má výrazný sloupovitý tvar. Kmen tuja je vhodný k vytváření zimostrázů, živých plotů a tvoří krásnou kulisu zahradních kompozic.

Thuy rychle rostoucí odrůdy

Pro ty, kteří se chtějí ihned těšit z nápadné zahrady, se doporučují rychle rostoucí túje. Již několik měsíců po výsadbě se silně rozvětvují a vytvářejí přirozený efekt. Jejich mrazuvzdornost a velikost jsou skvělým řešením pro zahradu, která se velmi rychle zformuje.

Tuje pro zahradu

Tuje jsou velmi odolné rostliny a dobře snášejí i suché a chladné podnebí. Nabízejí zahradě velkou ochranu a krásně ladí s ostatními rostlinami. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější rostliny používané pro zahradní kompozice.

Řízky Tui - efektivní způsob, jak mít krásnou zahradu

Chcete-li se těšit z krásné a zdravé zahrady, klíčem k úspěchu jsou správně vybrané řízky thují. Díky svým odrůdám, barvám a tvarům jsou túje nejen ozdobou zahrady, ale také jedněmi z nejžádanějších rostlin v zahradách po celém světě.

Tuja je druh rostliny, který se vyskytuje v celé střední a východní Evropě. Rozšíření tohoto druhu v mléčné části světa znamená, že se thuyas hojně využívá v zahradnictví. Neexistuje jediný typ túje, existují různé druhy a odrůdy, které mohou mít různé tvary, barvy a růst. Ať už si je vyberete jakkoli, všechny thuje rychle rostou a vytvářejí na zahradě krásné kompozice.

Tuja s kmenem

Jedním z nejoblíbenějších druhů tuja je tuja kmenová. Tato odrůda Https://moravske-sady.cZ/cs_CZ/c/Zeravy/64 tuji, někdy označovaná také jako palma tui, se vyznačuje tuhými stonky podlouhle uspořádanými v řadě. Na konci každého výhonu je trs malých lístků, které vytvářejí krásný vzor. Tato odrůda je často volena do zahrad a lze ji vidět ve starých historických oblastech.

Typy tui

Dalším oblíbeným typem tuji je tuja smaragd. Tento typ má podobný vzhled jako kmen tuja, ale je kompaktnější a více zmačkaný. Jednotlivé stonky tohoto typu jsou zakřivené a vzájemně zkroucené. Obecně jsou menší a nízko položené než tui kmenový.

Stromy Thuy pro zahradu

V zahradách různých evropských zemí se často používá mnoho odrůd tújí. Rychle rostoucí túje byly v Polsku mezi prvními, které byly použity k vytvoření tzv. "květinových záhonů". , tj. vysoké živé ploty se zahnutými stonky tújí. Dnes je mnoho zahrad vybaveno těmito thujemi, které slouží jako přirozená bariéra proti dešti a větru.

Stromy Thuy v zahradě

Ať už si vyberete jakoukoli odrůdu tújí: túje stonkové, túje smaragdové nebo jiné, pečlivě seříznuté a ponechané řízky tújí v krásné zahradě jí pomohou vytvořit jedinečný vzhled. Řízky tújí najdete v mnoha obchodech i na internetu. Při nákupu řízků si navíc můžete být jisti, že jsou správně tvarované a nejlépe se hodí pro vaši zahradu.

Související články